im. św. Jadwigi Królowej w Bilczy

Bilcza 75    27-641 Obrazów

woj. świętokrzyskie

e-mail: spbilcza1@op.pl

5 czerwca 2019 roku w Domu Katolickim w Sandomierzu odbył się XVI Międzyszkolny Przegląd Artystyczny Działalności Szkół o Nagrodę Burmistrza Miasta Sandomierza pod hasłem „Najlepiej Razem”.

Celem wydarzenia była między innymi konfrontacja dorobku artystycznego szkół, popularyzacja śpiewu i zespołowych form tanecznych, doskonalenie warsztatu wykonawczego zespołów uczestniczących w przeglądzie.

Na deskach Katolickiego Domu Kultury prezentowali się przedstawiciele szkół powiatu sandomierskiego. W sumie wzięło udział ok. 240 uczestników.
Jury oceniało wykonawców w kilku kategoriach. Były zespoły śpiewające, miniatury taneczne, śpiew solistów, taniec ludowy.
Uroczystego wręczenia dyplomów, wyróżnień oraz pucharów dokonał Pan Marcin Marzec Burmistrz Sandomierza, który podziękował organizatorom i opiekunom za wkład w przygotowanie przeglądu oraz pogratulował wszystkim wykonawcom.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne i wysokie miejsca:

-  w kategorii miniatura taneczna - I miejsce (chłopcy z klas I- III: Krzysztof Kołacz, Bartosz Zimnicki, Jan Karasiński, Patryk Meszek, Adam Korona, Marcin Zimnicki, Kacper Forc, Antoni Florkiewicz, Szymon Krakowiak) – opiekun Jolanta Jóźwiak

- kategorii zespoły śpiewające klas V-VIII – I miejsce (Zuzanna Komorowska, Klaudia Forc, Oliwia Araszkiewicz, Oliwia Kula, Marta Stylska) – opiekun Ewa Krzemińska

- w kategorii soliści klas V-VIII   -  II miejsce  Zuzanna Komorowska
                                                       -  II  miejsce Julia Motyła

- opiekun  Ewa Krzemińska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !